Pierwsza lalka dla niemowlaka - co musisz wiedzieć i jak wybrać dobrze?

person Autor: Przyszła Mama On:
Pierwsza lalka dla niemowlaka - co musisz wiedzieć i jak wybrać dobrze?

Narodziny dziecka są wspaniałym czasem, pełnym wzruszeń, nowych wyzwań i obowiązków. Wraz z rozwojem maluszka zastanawiamy się, w jaki sposób ubarwić mu życie i jak pomóc poznawać świat. W standardowym ekwipunku dziecka często znajduje się lalka. Kiedy jest odpowiedni moment na zakup pierwszej lalki dla dziewczynki? Czy bezpieczne jest podarowanie jej niemowlakowi?

Pierwsza lalka dla dziewczynki - kiedy jest ten moment?

Zabawa lalką to klasyczny, ale bardzo ważny moment w rozwoju dziecka. Badania naukowe potwierdzają, że między innymi uczy empatii. Czy to jednak bezpieczne, żeby noworodek miał ją u swojego boku? Oczywiście, jeśli tylko będzie to lalka szmaciana. Tego typu zabawki przypominają nieco pluszowe misie i są w pełni bezpieczne, ponieważ nie zawierają elementów, które dziecko mogłoby wyjąć i połknąć. Pierwsza lalka dla niemowlaka może być mu więc podarowana nawet w dniu narodzin. Z biegiem czasu z pewnością się do niej przywiąże i doceni ten piękny prezent. Jeżeli zależy nam na tym, żeby lalka była nieco bardziej spersonalizowana, możemy wybrać szmacianą lalkę z wyhaftowanym imieniem.

Prezent dla noworodka z imieniem

Urocze, osobiste lalki Metoo i Melootka to idealny podarunek na lata. Niezależnie od tego czy jesteś mamą, czy chcesz sprawić prezent niemowlakowi z Twojej rodziny lub kręgu znajomych. Szmaciana lalka z imieniem zachwyci całą rodzinę! Będzie idealnym towarzyszem dla malucha, z którym stworzy emocjonalną więź, stając się wiernym przyjacielem. Jeśli zastanawiasz się nad prezentem dla noworodka z imieniem - lalki Metoo lub Melootka są wspaniałą opcją. To wartościowe i oryginalne zabawki, które są także bezpieczne dla każdego. To nie tylko przedmiot do przytulania. Więź z lalką uczy umiejętności społecznych i emocjonalnych, może wspomagać naukę części ciała czy kolorów, a także rozwijać umiejętności komunikacyjne i słownictwo - bo nasze dzieci często rozmawiają ze swoimi wyjątkowymi przyjaciółmi.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień