Majtki i figi ciążowe - na i pod brzuch - bielizna dla ciężarnych

Majtki ciążowe

Nie ma wątpliwości co do tego, że ciąża to szczególny okres w życiu każdej kobiety. W ciągu dziewięciu miesięcy ciało zmienia się nie do poznania. Maluszek rozwija się, przez co brzuch staje się coraz większy, a kształty się zmieniają. To zupełnie normalne i doświadczają tego wszystkie kobiety w ciąży. Wiele z nich zastanawia się, jak dobrać bieliznę na ten szczególny okres w życiu. Odpowiednio dobrana bielizna to nie tylko komfort Przyszłej Mamy. To także kwestia prawidłowej higieny, która łączy się ze zdrowiem mamy oraz maluszka. 

Majtki ciążowe stworzone zostały w taki sposób, aby zapewnić kobiecie komfort. W naszym sklepie dbamy również o to, żebyś mogła czuć się w nich atrakcyjnie. Wybierz idealne majtki ciążowe z naszej oferty - dostępne są różne rozmiary oraz warianty kolorystyczne. Majtki ciążowe półokrągłe, pod brzuch, wysokie a może bambusowe? Sprawdź wszystkie dostępne modele. Majtki są przyjemne w dotyku, niezwykle wygodne i z pewnością ułatwią Ci ten trudny czas, jakim niewątpliwie jest ciąża. 

Podkategorie

Aktywne filtry

Z jakiego materiału powinny być majtki ciążowe dla ciężarnych?

Jedną z najważniejszych cech produktu jest materiał. W ciąży nie trudno o infekcje intymne, które mogą okazać się bardzo niebezpieczne. Dlatego tworzywo powinno być naturalne, przewiewne. Idealnie sprawdzi się bawełna, bambus czy jedwab. Najlepiej, żeby majtki były gładkie, bez podrażniających ozdób, haftów. Dobrze sprawdzi się bielizna bezszwowa.

Jaki krój wybrać?

Jeśli chodzi o krój, to w pierwszym trymestrze spokojnie możemy używać bielizny jak przed ciążą. Oczywiście pod warunkiem, że jest wygodna, nie uciska. Po 12. tygodniu, kiedy brzuszek jest już znacznie większy, warto zainwestować w specjalne majtki przeznaczone dla ciężarnych. W sklepach możemy znaleźć majtki ciążowe o niskim i wysokim stanie.

Majtki ciążowe pod brzuch

Figi ciążowe pod brzuch to opcja zdecydowanie bardziej efektywna. Idealnie sprawdzi się latem np. do szortów czy topów.

Majtki ciążowe o wysokim stanie

Można też zdecydować się na majtki ciążowe na brzuch. Ta opcja jest bardziej wygodna i komfortowa. W ostatnim trymestrze ciąży warto wybrać figi wysokie ze specjalnym pasem. To majtki podtrzymujące brzuch. Takie rozwiązanie pomaga uniknąć bólu pleców. Dobrze sprawdzi się w chłodniejszych miesiącach.

Kilka praktycznych porad

Majtki ciążowe powinno prać się w delikatnych, najlepiej ekologicznych płynach. Mogą być to te przeznaczone dla niemowląt. Jeżeli ciężarna ma tendencję do nawrotowych infekcji intymnych, można przeprasować majtki żelazkiem ustawionym na wysoką temperaturę.

W okresie ciąży lepiej zrezygnować ze stringów. Ten krój sprzyja infekcjom. Warto zauważyć, że ginekolodzy zalecają spanie bez majtek, najlepiej w samej koszuli nocnej.

Na szczęście w dzisiejszych czasach nie ma już problemu ze znalezieniem odpowiednich majtek ciążowych. Oferta dla kobiet w ciąży może przyprawić o zawrót głowy! Będąc w ciąży, możesz nosić gustowną, a jednocześnie bardzo wygodną bieliznę. Zachęcamy do zapoznania się z naszym asortymentem!