Pieluszki tetrowe - do czego służą, jak korzystać i czy warto je mieć?

person Autor: Przyszła Mama On:
Pieluszki tetrowe - do czego służą, jak korzystać i czy warto je mieć?

Pieluchy tetrowe to jeden z niezbędników wyprawki dla noworodka. Są cenione ze względu na naturalność materiału oraz szerokie zastosowanie. Do czego konkretnie mogą służyć pieluchy tetrowe, jak korzystać z nich w pełni i dlaczego nie może obyć się bez nich świeżo upieczona mama? Odpowiedź znajdziesz w artykule. 

Pieluszki tetrowe dla noworodka 

Pieluszki tetrowe dla noworodków to tradycyjne i bardzo popularne pieluchy wielokrotnego użytku. Są wykonane z bawełny, a ich nazwa pochodzi od tetru. To jeden z rodzajów bawełny, charakteryzujących się luźnym sposobem tkania. Ich wykonanie sprawia, że są niezwykle miękkie i przyjemne w dotyku, co na pewno doceni każdy maluszek. Sprawdzą się do wrażliwej skóry noworodków i są ekologiczne, ponieważ wystarczy je wyprać i można używać ponownie przez długi czas. 

Pieluszki z tetry - zalety

Pieluszki tetrowe dla noworodka mają liczne zalety. Między innymi z tego powodu są tak chętnie wykorzystywane wśród nowych mam. Są ważnym elementem wyprawki, który zastępuje zwykłe pieluchy. Do zalet pieluszek tetrowych należą między innymi:

·      przewiewność - luźny materiał zapewnia dobrą cyrkulację powietrza wokół skóry dziecka; dzięki temu zmniejsza się ryzyko wystąpienia odparzeń;

·      wielofunkcyjność - pieluszki z tetry wykorzystasz do przewijania, jako ściereczkę do odbijania, ręcznik, osłonę do karmienia piersią czy nawet lekki kocyk. Ogranicza Cię tylko wyobraźnia;

·      ekologia - wielokrotność użycia ściereczek jest dużą zaletą, która pozwoli Ci dbać o środowisko, ale także o zasoby własnego portfela;

·      trwałość - bawełna jest bardzo trwałym materiałem - pieluszki mogą służyć Ci przez długie lata, nawet po wielokrotnym praniu.

Jak zakładać pieluszkę tetrową?

Pieluszka tetrowa jest produktem, który może być nieodłącznym towarzyszem noworodka. Jej wielofunkcyjność sprawia, że przydawać będzie się każdego dnia. Jeśli chcesz wykorzystać pieluchę do przewijania - dobrze jest opanować skuteczną metodę i dowiedzieć się, jak zakładać pieluszkę tetrową. 

Poprawne zakładanie pieluszki tetrowej jest bardzo istotne. Gdy zrobimy to źle, pieluszka może przeciekać. Jak zrobić to skutecznie? W pierwszej kolejności przygotuj dwa kawałki tetry. Jeden złóż w trójkąt, a jego wierzchołek skieruj w dół. Na środku połóż drugą tetrę złożoną w prostokąt. Połóż dziecko. Prostokąt razem dolnym rogiem przełóż między jego nogami, z kolei bocznymi rogami owiń brzuch. Następnie zawiąż brzegi. Tak zawinięta pielucha powinna spełnić swoją funkcję doskonale. 

Jak prać pieluchy tetrowe?

Utrzymanie czystości pieluch jest bardzo istotne, niezależnie od celu, w jakim ich używasz. Warto zaopatrzyć się w zestaw pieluch tetrowych, dzięki któremu zmniejszy się szansa na to, że Ci ich zabraknie. Jak prać pieluchy tetrowe, aby nie skrócić ich żywotności? Przede wszystkim stosuj się do zaleceń producenta. Większość produktów tego typu można prać nawet w 95 stopniach, co jest bardzo dobrą wiadomością przez wzgląd na narażenie na duże zabrudzenia. Po zakończonym praniu możesz pieluchę wyprasować i odstawić do szafy, gdzie będzie czekać na ponowne użycie.

 

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień