Bezpieczne zabawki dla niemowlaka. Poleca mama!

person Autor: Przyszła Mama On:
Bezpieczne zabawki dla niemowlaka. Poleca mama!

Wychowywanie niemowlaka jest trudnym, ale z pewnością satysfakcjonującym zadaniem. Dbanie o bezpieczeństwo maluszka jest bardzo istotne w każdej dziedzinie. Aby utrzymać je na wysokim poziomie, musimy także zwracać uwagę na zabawki, którymi bawi się dziecko. Kiedy jest czas na pierwszą zabawkę dla niemowlaka? Jakie kryteria musi spełniać, aby była bezpieczna? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w artykule. 

Pierwsza zabawka dla noworodka - na co zwrócić uwagę?

Wielu z nas zastanawia się, czy zabawki dla noworodków są w ogóle dobrym pomysłem? Oczywiście - jeśli tylko spełniają określone wymogi bezpieczeństwa. Zabawki są bardzo ważne w rozwoju niemowlaków, dlatego pozbawianie ich przyjemności obcowania z nimi może być dla dziecka niekorzystne. Dlatego też warto uwzględniać je już u najmłodszych. Trzeba jednak pamiętać o istotnych czynnikach, które tego typu zabawki powinny spełniać. Są to przede wszystkim:

·      Materiał - pierwsza zabawka dla noworodka powinna być wykonana z materiału, który jest nietoksyczny i dziecko bez obaw będzie mogło gryźć.

·      Bezpieczna konstrukcja - zabawka nie może mieć ostrych krawędzi i luźnych części, które można łatwo połknąć.

·      Łatwe czyszczenie - zabawka będzie narażona na zabrudzenia i ważne jest to, aby utrzymywać prawidłową higienę; łatwość w czyszczeniu wiele tutaj ułatwi.

·      Prostota - proste zabawki, bez zbędnych dodatków, będą zdecydowanie wystarczające. Skomplikowane funkcje mogą utrudnić korzystanie i wręcz przytłoczyć dziecko.

Kiedy pierwsza zabawka dla noworodka?

Tak naprawdę nie ma ograniczeń, jeśli chodzi o czas, kiedy najlepiej wprowadzić w życie dziecka pierwszą zabawkę. Jeśli tylko zabawka jest bezpieczna - możesz dać ją dziecku w pierwszych tygodniach życia. Trudno jednak oczekiwać, że w tym czasie maluszek będzie się nią bawił. W tej sytuacji możesz podarować dziecku przyjemnego towarzysza w formie szmacianej lalki. To bezpieczna zabawka dla niemowlaka, która może być obecna w życiu dziecka od samego początku. Będzie to świetny towarzysz wspólnych drzemek i chwil kontemplacji w łóżeczku czy kołysce.

Bezpieczne zabawki dla niemowlaka - lalki Metoo z imieniem

Pluszowe lalki Metoo z imieniem są bezpiecznym i przepięknym prezentem dla Twojego dziecka. Wykonane są z bezpiecznych materiałów, dzięki czemu dziecko może spełniać z nim całe dnie - bez ryzyka połknięcia małych elementów. To prosta zabawka, która z pewnością zaciekawi malucha - będzie mógł ją dotykać, przytulać się, a nawet gryźć!

Lalka metoo personalizowana to także świetna pamiątka okresu niemowlęctwa, a także późniejszych miesięcy czy lat. Na lalce możesz umieścić imię dziecka, co sprawi, że będzie czymś więcej niż zwykłą lalką. 

Możesz wybrać z wielu dostępnych wariantów, takich jak: 

·      lalka Metoo królik,

·      lalka Metoo aniołek,

·      lalka Metoo miś koala,

·      lalka Metoo panda.

Jeśli poszukujesz innych wartościowych zabawek dla dzieci, odwiedź nasz sklep Przyszła Mama! W naszej ofercie znajdziesz zabawki, akcesoria dla dzieci, a także coś dla Ciebie - jakościowe i stylowe ubrania ciążowe! Serdecznie zapraszamy!

 

 

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień