Czym jest Baby shower? W dzisiejszym wpisie opowiadamy o tradycji, która przybyła do nas zza oceanu i staje się coraz popularniejsza w Polsce. Radzimy także, jak zorganizować Baby shower. Zapraszamy do lektury!

 

Baby shower to przyjęcie, które organizuje się na cześć przyszłej mamy i nadchodzącego maluszka. Organizatorkę obdarowuje się prezentami przydatnymi dla niej i dla jej dziecka. Ta tradycja przybyła do nas ze Stanów Zjednoczonych i staje się coraz popularniejsza w naszym kraju. Jak zatem urządzić tego typu przyjęcie?

Kiedy zorganizować Baby shower?

Praktyka mówi, że taką uroczystość najczęściej urządza się w ostatnich tygodniach ciąży  - przyszła mama nie jest jeszcze zajęta opieką nad maleństwem, a ma już wyraźnie widoczny brzuszek. Oto lista rzeczy, którymi powinnaś się zająć, organizując Baby shower:  

1.   Sporządź listę gości

Zazwyczaj są to kameralne spotkania dla najbliższych członków rodziny i znajomych.

2.   Wymyśl motyw przewodni imprezy

Dzięki temu łatwiej będzie Ci dobrać dekoracje. Możesz zdecydować się na imprezę z motywem płci Twojego nienarodzonego dziecka – wybrać różowe dodatki, jeśli oczekujesz dziewczynki lub niebieskie, jeśli na świat ma przyjść chłopiec. Możesz także wybrać nieco bardziej oryginalny motyw, na przykład związany z Twoją pasją. Być może interesujesz się sztuką, lubisz prace ręczne? Udekoruj swoje przyjęcie wszystkimi kolorami tęczy! Kochasz zwierzęta – niech opanują całe Twoje Baby shower! Możliwości jest nieskończenie wiele, właściwie ogranicza Cię jedynie Twoja wyobraźnia! Tematyczne Baby shower pozwala Ci w oryginalny sposób wyrazić siebie, pokazać Twoje zainteresowania.

3.   Zaopatrz się w akcesoria i dekoracje

Tu również masz spore pole do popisu! Przy wyborze dekoracji kieruj się motywem, na który się zdecydowałaś. Jaki jest przepis na doskonałe Baby shower?

 •          dekoracyjne zaproszenia – możesz zrezygnować z nich na rzecz zaproszeń rozsyłanych drogą elektroniczną,
 •          balony,
 •          girlandy,
 •          serpentyny,
 •          pikiery,
 •          konfetti,
 •          serwetki,
 •          zastawa stołowa – możesz zdecydować się na jednorazowe, papierowe kubeczki, talerzyki, słomki i sztućce – będziesz mogła dobrać idealnie pasujące do Twojego motywu i przy okazji oszczędzić sobie zmywania po imprezie!
 •          rekwizyty do pamiątkowych zdjęć,
 •          księga gości,
 •          upominki dla gości – mogą być to niewielkie pakunki ze słodyczami.

4.   Przygotuj jedzenie i napoje

Jeśli chodzi o jedzenie i napoje, najlepiej dobrać je do pory roku. W lato i wiosnę postaw na lekkie przekąski, owoce i orzeźwiające napoje, natomiast w czasie jesieni i zimy na ciepłe jedzenie i rozgrzewające napoje. Ze względu na charakter imprezy, raczej nie serwuje się alkoholu, jeżeli chcesz poczęstować swoich gości procentowymi napojami – postaw na szampana lub wino. Nie zapomnij o torcie!

5.   ZAPLANUJ ATRAKCJE NA BABY SHOWER

Baby shower to spotkanie rozrywkowe, warto postarać się, by goście się nie nudzili. Możesz przygotować gry i zabawy na Baby shower, które zintegrują towarzystwo. W rodzimym kraju podczas Baby shower często urządza się „baby bingo” – na specjalnie przygotowanej planszy goście wypisują rzeczy, które przydadzą się przyszłej mamie na powitanie dziecka. Podczas rozpakowywania prezentów zakreślają przedmioty ze swojej planszy – wygrywa ta osoba, która jako pierwsza zakreśli 5 okienek w pod rząd pionowo lub poziomo. Inną grą, którą możesz zaproponować swoim gościom jest zgadywanie obwodu Twojego brzuszka ciążowego!

6.   Lista prezentów

Możesz ułatwić gościom wybór odpowiedniego prezentu poprzez sporządzenie listy rzeczy, które przydadzą Ci się po porodzie. Najlepszymi prezentami na Baby shower będą te praktyczne: pieluszki, butelki, kubki, edukacyjne zabawki, ubranka, smoczki, akcesoria do karmienia (np. biustonosz do karmienia, bluza do karmienia, bluzka do karmienia, koszula nocna do karmienia, sukienka do karmienia).

Mamy nadzieję, że nasze wskazówki pomogą Ci zorganizować wspaniałe przyjęcie Baby shower, które zostanie Ci w pamięci na całe życie. Udanej zabawy!

 

Jesteś zaproszona na Baby shower i zastanawiasz się, co podarować przyszłej mamie? Zapraszamy do naszego sklepu internetowego Przyszła Mama – w nim znajdziesz doskonałe produkty, które posłużą ciężarnej jeszcze na długo po ciąży!