Wielu kobietom ciąża przypada na tę upalną część roku. Przy wysokich temperaturach wszystkim trudno funkcjonować, a szczególnie ciężarnym. Przygotowaliśmy więc zbiór porad, dzięki którym łatwiej będzie im przetrwać upały. Zapraszamy do lektury!

Unikaj południowego słońca

Radzimy, byś nie wychodziła, jeśli nie jest to konieczne, na słońce w godzinach 11:00-15:00 – wtedy grzeje najmocniej. Nietrudno o udar słoneczny, który jest niebezpieczny zwłaszcza dla Przyszłych Mam i ich maleństw, czy o omdlenia i obrzęki. Pamiętaj, że kobiety w ciąży są bardziej narażone na powstawanie przebarwień skórnych spowodowanych eskpozycją na promienie słoneczne.  

Przede wszystkim WODA!

Jedną z najważniejszych rzeczy podczas upałów jest prawidłowe nawodnienie organizmu. Gdy temperatury są wysokie, należy pić minimum 2,5 litra – lepiej pić wodę małymi łykami przez cały dzień niż wypić na raz 1 litr, wówczas organizm lepiej ją przyswoi.  

Gdzie na wakacje?

Jeśli ciąża przebiega prawidłowo, nie ma przeciwwskazań, byś wybrała się na wakacje. Dla własnych komfortu i bezpieczeństwa wybierz jednak niezbyt dalekie destynacje. Natomiast bez względu na to, gdzie się wybierasz, przygotuj listę punktów medycznych w pobliżu miejsca swojego urlopu. Nie zapomnij wziąć ze sobą karty ciąży i aktualnych badań.  

Pamiętaj o odpoczynku

Intensywniejszą aktywność fizyczną zamień na spokojne spacery – podczas lata nawet nie podejmując wielkiego wysiłku, pocisz się i tym samym tracisz cenne minerały. Uprawiając intensywny sport, szybko odwodnisz organizm.

Ubieraj się właściwie

Postaw na zwiewne ubrania, takie jak sukienki i luźne spódnice. Wybieraj jasne, naturalne materiały oddychające, takie jak na przykład bawełna, len czy wiskoza.

Oto kilka naszych letnich propozycji dla Przyszłych Mam:

sukienka ciążowa

sukienka ciążowa

bluzka ciążowa

spodenki ciążowe

Szukasz wygodnych i dobrych jakościowo ubrań ciążowych? Zajrzyj do naszego internetowego sklepu Przyszła Mama! U nas znajdziesz ubrania ciążowe nie tylko na lato, ale także na wszystkie inne pory roku! Zapraszamy na naszą stronę i zachęcamy do zapoznania się z całością naszego asortymentu.